Priebeh každej svadby je iný v závislosti od konkrétneho páru a najmä od času, kedy začína obrad. Od času svadobného obradu sa odvíja nastavenie celkového harmonogramu, ktorý daný pár pre svoj deň D zostaví.

Zatiaľ čo sa nevesta so ženíchom pripravujú na svoj svadobný deň povinosťou je pofotiť pár významných svadobných vecí ako sú prstienky, šaty topánky a dalšie.

Ako každá svadba začína príchodom vizážistky a kaderníčky k neveste alebo príchod nevesty na líčenie a tvorbu svadobného účesu na určené miesto.

Medzi daľšiu dôležitú súčasť svadobného dňa patrí obliekanie svadobných šiat nevesty.

A samozrejme aký by to bol svadobný deň bez ženícha tak samozrejme ani na neho nezabúdame pri jeho fintení sa.

Ženícha na ceste do posvätného chrámu a spečatenie životnej udalosti čakajú občas po ceste nástrahy.

 

Samozrejme ako by sme mohli zabudnúť na fotenie rodiny a  svadobných hostí s nevestou a ženíchom

Po fotení nasleduje presun svadobných hostí na miesto, kde sa už bude odohrávať všetko podstatné a to je svadobná hostina. Ako býva zvykom väčšinou zahŕňa rozbíjanie taniera a zametanie črepov, prípitok, prenesenie nevesty cez prah. Začiatok svadobnej hostiny začína až po usadení všetkých svadobných hostí. Kde ďalej nasledujú príhovory, prípitok a prvá spoločná mladomanželská svadobná večera. Po večeri nasleduje prvý mladomanželský tanec,  po ňom nasleduje tanec s rodičmi a ďalšie tanečné kolá. Nasleduje svadobný program ako  tombola, rôzne vystúpenia a rôzne iné prekvapenia pre mladomanželov. Večer zakončíme krájaním torty a polnočným čepením